Найбільш незвичайні та оригінальні килими

Найбільш незвичайні та оригінальні килими
Серед незвичайних килимів можна зустріти велику різноманітність. Від старовинних творів ручної роботи до сучасних дизайнерських. То які вони, найоригінальніші килими у світі?
 
 

Найбільш незвичайні сучасні килими

 
А тепер перейдемо, мабуть, до найоригінальніших ідей.
 
Килим-пазл. На ньому можна не лише зручно полежати, а й погратись. Діти можуть збирати його нескінченну кількість разів. Для дорослих є варіант з тапочками, які теж вставляють у килим.
 
Килим-глазунья. Такий незвичайний, але при цьому м'який та затишний. Доповнить будь-який інтер'єр в ультрасучасному стилі. Також буде доречний у дитячій.
 
Килим-ковдра. У довгий ворс тепло загорнутися, як у теплий плед. Раптом вам захочеться поспати на підлозі. Такий килим купити не буде помилкою і вам він може стати в нагоді.
 
Килим-тест. Перевірте себе на схильність до дальтонізму за допомогою килимів з колекції Ісіхара. Прекрасно впишеться в будь-який мінімалістичний інтер'єр.
 
Килим зі шматочків ковдри. Творцем його є Теджо Ремі. Незвичайні форми та поєднання кольорів приведуть у захват вас і ваших гостей. До речі, можна спробувати зробити це самостійно.
 

Трохи про історію килимів

 
Килимове мистецтво зародилося у третьому столітті нашої ери. Родом вони з Персії. Недарма перські килими завжди вважалися найкращими. Найстаріший килим, віком приблизно дві з половиною тисячі років, зберігається в Ермітажі. Його знайшли у 1949 році радянські археологи. Раніше був звичай дарувати мечетям килими. Завдяки цій гарній традиції збереглося кілька старовинних килимових творів мистецтва. Деякі з них, ймовірно, були виготовлені у восьмому столітті.
 
Наступним хочеться відзначити "Перлинний килим". Цей представник потрапив до Книги рекордів Гіннеса, як найдорожчий. Що не дивно, адже він виконаний з шовку і прикрашений діамантами, сапфірами та смарагдами, розшитий перлами. На торгах Sothebys лот продали за п'ять із половиною мільйонів доларів. Покупець залишився невідомим.
 
У Музеї Килимів в Ашхабаді зберігаються килими великих розмірів. Сткані вони вручну. Площа одного з них становить сто дев'яносто квадратних метрів. Назва його "Туркмен калби", що в перекладі означає "туркменська святиня".
 
Рекордсмен Книги рекордів Гіннеса килим, площа якого триста один квадратний метр, а важить тисячу двісті кілограм.
 
Сучасний представник килимів-гігантів був витканий для мечеті в Арабських Еміратах. За площею він дорівнює футбольному полю. Щоб його розстелити, килим розрізали на дев'ять частин, а потім пошили між собою. Півтора року працювало тисяча двісті ткачів. Тридцять вісім тонн бавовняних та вовняних ниток пішло на виготовлення. Пряжу привозили на замовлення з Нової Зеландії та Ірану.
 
                                        

 

Тенденції у світі килимового мистецтва

 
Сучасні дизайнери створюють дуже креативні та незвичайні килими. І нехай вони не коштують мільйони доларів і не займають величезних площ, дуже хочеться про них розповісти. Купити килими може дозволити собі кожен.
 

Дизайнерські еко-килими 

 
Піщаний чи гальковий пляж на підлозі у вас вдома? Це легко зробити завдяки дизайнеру Ksenia Stanishevski. З вовни та повсті вона зробила килими, повністю схожі на пісок та гальку.
 
Зелений лужок будинку, за яким не потрібен догляд і полив? Аргентинський дизайнер Alexandra Kehayoglou надихнулася ідеєю вічного літа та створила килими у вигляді трави та моху. Дівчина росла на сімейній килимовій фабриці. Для своїх робіт вона використовувала залишки вовняних ниток. Один такий килим Alexandra створює не менше трьох місяців.
 

Такі килими добре підійдуть у дитячих, та у будь-якому інтер'єрі в еко-стилі. Можна повісити його на стіну для акценту в інтер'єрі.