Чим чистити килим від плям

Чим чистити килим від плям
Килим – це гарне доповнення у будь-якій кімнаті. Він може бути як додатковим елементом у дизайні, так і родзинкою. Зараз існує велика кількість найрізноманітніших килимових виробів, які відрізняються за розмірами, матеріалом, візерунками і так далі.
 
Проте їх усіх поєднує одна загальна проблема – забруднення килимаНа жаль, на килим може щось капнути, впасти і т.д. тоді відразу виникає питання, а як його чистити.
 

Загальне чищення килима

 
Перш ніж перейти до специфічного забруднення нагадаємо про те, що килим, як і будь-яка інша річ, потребує загального догляду. Тобто його необхідно чистити від пилу та прати. Для того, щоб килим довше зберіг свій первозданний вид, рекомендується проводити щотижневе прибирання. Тут на допомогу може прийти як звичайний віник або щітка, і пилосос.
 
Другий варіант, звичайно, кращий, так він збирає бруд ефективніше і швидше. До того ж, спеціальна насадка менше шкодить виробу.
 
Також рекомендується проводити повне чищення килима, тобто прати його. Найкраще в таких випадках звернутися до спеціалізованих установ, оскільки самостійне чищення може призвести до сумних наслідків, адже кожен матеріал вимагає своєї специфіки відчистки.
 

Як відчищати килим від певних предметів

 
Як уже згадувалося раніше, килимовий виріб дуже схильний до різних видів забруднень. Найпоширенішими є:
 
•   Пластилін;
 
•   Кров;
 
•   Запахи;
 
•   Сліди від сечі;
 
 
 Пластилін
 
Якщо у вас велика сім'я, де є маленькі діти та килим, то ви безперечно зіткнетеся з ситуацією, коли шматочки пластилін прилипнуть до ворсу килима. Віддерти його дуже складно, але можна.
 
Насамперед необхідно правильно відліпити пластилін. Для цього знадобляться шматочки льоду та плівка. Лід обертається плівкою і потім ця конструкція водиться по пластиліну доти, доки він не затвердіє. Тепер використовуючи пластиковий ніж його можна легко та без слідів відліпити.
 
Далі місце, де був пластилін необхідно обробити ванішем або іншим засобом для чищення килима, щоб позбутися невеликих залишків, які могли проникнути в глибокі шари килимового покриття
 
✔  Кров

 

Не рідкість, коли людина може випадково порізатись, а краплі крові потрапити на килим. На жаль, кров важко виводиться рідина, тому діяти необхідно не за повільно.
 
Потрібно відразу взяти ватку або будь-яку іншу ганчірку, яка змочується перекисом водню і прикладається до місця плями. Необхідно кілька секунд потримати, але в жодному разі не терти пляму. Далі залишки можна повністю видалити за допомогою нашатирю, що розводиться у пропорції 1 столова ложка на 500 мл води.
 
✔  Запахи
 
На жаль, килимове покриття може легко вбирати в себе різні запахи, особливо якщо воно розташовується на кухні. Прати весь час у спеціалізованих службах буде накладно. Однак є спосіб, який може допомогти вирішити проблему досить швидко.
 
Скористайтеся допомогою спеціальних ароматизованих аерозолів. Тоді килим завжди пахне приємно. І килим купити на підлогу буде вже не страшно, навіть якщо він перебуватиме на кухні
 
Якщо специфічний запах виходить лише з одного місця, бо туди щось пролито, то можна обробити це місце лимонною кислотою або сіллю. Дані речовини добре вбирають різні запахи
 
✔  Сліди від сечі
 
Живучи в будинку з вихованцями важко уникнути таких слідів. Тому потрібно знати як їх позбавляти:
 
  Промокнути сухою серветкою;
 
•  Нанести розчин укусу у пропорції 1/3;
 
•  Зачекати 2 години;
 
•  Посипати сіллю, потім її змісти;
 
 
Таким чином, чищення килима – це не так вже й складно, якщо знати, що саме і чим потрібно чистити.