Ковролін або килим - в чому різниця і що вибрати

Ковролін або килим - в чому різниця і що вибрати

Ковролін або килим - в чому різниця і що вибрати

Що краще вибрати килим або ковролін. Таке питання задають часто при виборі килимового покриття багато людей. Але для того щоб зрозуміти, що вам підходить більше, необхідно знати в чому відмінності цих покриттів.

Килим і ковролін - в чому різниця

Перша відмінність і найочевидніше це зовнішній вигляд. Ковролін відміряється метражем. Його можна підігнати під будь-які розміри. У той час як килим має чіткі форми і розміри. Краї килима оброблені, а малюнок має закінчені форми. У ковроліну малюнок чаші відсутня або повторюється дрібними візерунками.
 
Друге значиме відмінність цих килимових покриттів в зручності використання. Ковролін покриває всю поверхню підлоги від стіни до стіни, але при цьому його неможливо прибрати на літній період або поміняти положення. Килим в цьому плані практичний, так як його завжди можна згорнути і перемістити. Але при цьому термін служби обох виробів залежить від щільності і висоти ворсу. Чим коротше ворсинки, тим практичніше покриття. Його легше чистити і на ньому не так затримується грязь.
 
Третє - це догляд. Килимове покриття особливо виготовлене з натуральних тканин добре вбирають бруд і є місцем проживання мікроорганізмів. І в чищенні і догляді безперечно перевага за килимом. Його легше витрусити на вулиці або відвезти в хімчистку.
Тепер наочно видно переваги і недоліки кожного покриття. Знаючи це можна визначити для якого приміщення краще використовувати килим, а де постелити ковролін.

Де буде доречним ковролін, а де килим

Спальня місце не людне. Тут немає високої прохідності і тому можна стелити ковролін. З його допомогою збільшиться шумоізоляція і збережеться тепло. Вранці буде приємно пройтися босоніж по покриттю з високим або середнім ворсом. Так само підійде килим з натуральної вовни, він екогологіческі чистий і теплий.
 
У дитячій кімнаті має сенс постелити невеликий килимок. Його завжди можна буде почистити від пилу і бруду. Повітря в дитячій кімнаті повинен бути чистим і свіжим. А якщо малюк поставить пляму на килимі, його завжди можна буде здати в хімчистку.
Якщо ж підлога у вас холодний і дитина багато проводить на підлозі, тоді використовуйте ковролін. Він покриє всю поверхню підлоги і створить комфортні умови для гри.
 
Використовувати ковролін на кухні буде не дуже практично. Особливо в робочій зоні. Різниця буде дуже помітна. Адже там ви проводите не одну годину в день. Для кухні практичніше використовувати безворсовий килим-рогожу.
 
Ковролін, як і килим підійде для використання в вітальні. Однаково ефектно виглядатиме підлогу покритий ковроліном і якщо це будуть тільки окремі акценти в кімнаті застелені шовковими килимами.
 
У приміщеннях з високою прохідністю краще використовувати килимові покриття на гумовій основі. Вони витримують високу вологість і стійкі до забруднень. Для таких приміщень існує спеціальний промисловий ковролін. Він стійкий до стирання і надає приміщенню особливу атмосферу. Такий ковролін існує різних забарвлень. Його використовують для оформлення виїзних весіль, свят та презентацій. При цьому застеляють ковролін не тільки на підлогу, але оббивають їм стіни павільйонів.
 
Ковролін і килим можна використовувати разом для зонування приміщень. Килим кладуть на ковролін. Особливо це поширено в Америці. Ковролін більш доступний за ціною, але якщо ви оберете якісний килим з натуральної вовни він прослужить вам в два рази довше. На чому зупинити свій вибір, кожен вирішує для себе сам, виходячи з функціональності приміщення, можливостей людини і переваг. У будь-якому випадку килимове покриття на підлозі надають приміщення приємну атмосферу затишку.