Який килим повісити над ліжком

Який килим повісити над ліжком
Ідея з настінним килимом дозволить вам стати дизайнером, вибрати і створити в кольорі, формі, малюнку щось казкове, неймовірне, що наповнює настроєм, життєрадісним приводом для посмішки.
 
Зручне ліжко та ідеальний інтер'єр – подвійне задоволення для господарів, які створили затишний та стильний куточок.
 

Навіщо потрібен настінний килим

 
Килими здавна були предметом розкоші, стабільності та прикраси житла. Для збереження рідкісної краси розміщували на стінах, постійно служили для:
 
  створення затишку;
 
  тепла;
 
  захищеності;
 
  придушення зовнішнього шуму;
 
  покращення акустики.
 
 
У сучасній міській квартирі або будинку з переважним мінімалістичним стилем деякі властивості килимів можуть бути абсолютно не затребувані, тому що вирішуються проблеми новими доступними способами та матеріалами.
 
Але навіть у цьому випадку для дитячої кімнати доведеться визначитися: який килим купити та повісити над ліжком дитини. Або ж, можливо, в спальні здасться порожнім, нудним та нецікавим інтер'єр та загальний вигляд ліжка. 
 

Як вибирати килим на стіну

 

Спальні місця створюються для відпочинку та сну, розслаблення домашніх.
 
Спокійний стан, позитивні емоції залежать і від візуального сприйняття навколишнього інтер'єру.
 
При пошуку відповідного настінного текстилю визначаються, роблять комплексний, гармонійний вибір за декількома напрямками: 
 
 Зберегти прийняту єдину стилістику приміщення або додати ефектний акцент, щоб гармонійно поєднувався з обробкою стін, стелі та підлоги, меблями та іншим текстилем. Так барвистий килим може вражаюче підкреслити характер, народний чи східний стиль кімнати.
 
➤ У кольорі, з лініями та принтами (орнаментами, візерунками) слід знаходити відповідність до інших частин кімнати, витримати єдиний образ. Підбирають заспокійливі відтінки (світло-блакитний, пастельно жовтий, нейтральний кремовий), виключають інтенсивні.
 
Якщо ж стоїть мета якоїсь стилізації, тоді дотримуються її характерних мотивів, кольорів та геометрії.
 
 Килимок має бути з натуральних волокон. Вибирають корисний матеріал виробу: шерсть або суміш із шовком, акрилом, віскозою. Це довговічні волокна, що легко формуються і міцно офарблюються, кольори не блякнуть з часом.
 
Не завадить подбати про подальший догляд настінного текстилю.
 
Якщо є тварини в будинку, краще відмовитися від петельчастих, пухнастих, кудлатих килимів. 
 
 Важливо визначитися з розміром, формою та розташуванням килима. У спальні центральний об'єкт - ліжко та простір над ліжком (диваном-ліжком), вони одразу при вході впадають у вічі.
 
Слід порівнювати габарити кімнати, спального місця, узголів'я, вільні поверхні, стиль оформлення.
 
Килим може повноцінно замінити узголів'я ліжка, при цьому не з'їсть вільного місця і послужить захистом покриття стіни. Невеликий килимок оптично зменшить спальню.
 
Експериментують, шукають кращу висоту розвіски, положення по вертикалі чи горизонталі. Горизонтальний формат розтягне завширшки, а вертикальний витягне стелю приміщення.
 
При цьому можна "скоригувати" недоліки планування кімнати.
 
 Прийняти правильне рішення з безлічі способів кріплення тканого виробу. Замаскувати чи сховати, як раніше, не потрібно. Вибирають вишуканий, оригінальний спосіб або зовсім простий, навмисне помітний, але відповідний стилю.
 
Оформляють іноді килим або гобелен як картину, під склом та в рамі, підкреслюючи дизайн навколишнього.

 

Настінний килим важливо піднести як елемент, що бракує, інтегрувати в існуючий інтер'єр. Він приверне увагу, але не повинен домінувати у кімнаті.
 
Правильний вибір килима може перетворити вигляд приміщення, внести гармонійну нотку новизни та свіжості. При надиханні вдасться винахідливо поєднати естетичне застосування в інтер'єрі з практичними завданнями.
 
Вибір моделей, матеріалів, дизайну зараз дуже різноманітний, дозволить реалізувати задуману ідею, за вимогами стилю оформлення та розмірами кімнати, допоможе створити затишну домашню атмосферу.