Який килим вибрати на кухню

Який килим вибрати на кухню
Килим - це цікавий предмет, який може стати хорошим доповненням до дизайну кімнати, навіть кухні. Однак чомусь багато дуже скептично ставляться до килимовому покриттю в цьому поміщений. І дуже даремно. Адже наявність килима на кухні дає можливість:
 
1.  Додати їй затишку
 
2. Приховати потерту поверхню плиткового або будь-якого іншого покриття
 
3. Захистити підлогове покриття від подряпин
 
4. У квартирі-студії килим може стати відмінним роздільником між кімнатами-зонами
 

 

Кілька основних правил перед покупкою килима на кухню

 
Форма і розмір . Тут потрібно відштовхуватися від форми самої кухні або столу, під який в більшості випадків і кладеться килимове покриття. Якщо у вас кухня квадратної або прямокутної форми, то і килим повинен мати відповідну форму. При бажанні просто постелити килим на кухні для створення затишку можна вибирати будь-який розмір, за вашим бажанням. У разі ж використання килима під столом потрібно вибирати килим під форму столу, а розмір повинен бути трохи більше (+ - 10 см), якщо розмір буде більше - це стане причиною незручності, так як ніжки стільця будуть постійно чіплятися за килимове покриття.
 
Матеріал . Так як кухні - це місце, де завжди щось готується, проводяться обіди і вечері, а значить якщо великий ризик того, що щось впаде і розіллється на підлогу. Тому при виборі килима на кухню в складі повинні бути використані матеріали, які не вбирають вологу. Також матеріал для кухонний килимів повинен подаватися швидкої і легкої сухого та вологого чищення. Тому краще всього вибирати килими з несинтетичних матеріалів (нейлон або поліпропілен), так як синтетика дуже легко вбирає різні рідини, до того ж не можуть прослужити довго, а також мати короткий ворс або взагалі не мати його. Так як ворс перешкоджає чистки килима, а в умовах кухні без неї просто не обійтися, незважаючи на акуратність.
 
Дизайн . Ще одна складна річ. Однак тут теж можна вирішити всі досить швидко. По-перше, не варто вибирати килими все світлих і пастельних відтінків, так як кухня - це не те місце, де можна розташувати килим світлих відтінків. Недоречно. По-друге, колір повинен бути продиктований загальним дизайном кухні. Він, може бути, в одному тоні з невеликими відмінностями, або більш яскравим, але темних відтінків, щоб був гарний контраст. Або ж можна знайти в інтернеті правильне поєднання колірних відтінків.
 
Розташування килима. Килим купив , а де його розташувати? Це ще одне питання, яке викликає побоювання для покупки килима на кухню. Однак тут може бути кілька варіантів:
 
1. Під стіл. Даний варіант вже згадувався і пояснювався, але можна при бажанні купити великий килим, який буде розташовуватися не тільки під столом, а й під стільцями. Тут доведеться врахувати відстань, на яке стільці відсуваються.
 
2. Під раковину. Це варіант зручний з точки зору того, що ті, хто не користуються посудомийній машиною, проводять близько раковини досить багато часу. А сіли підлогове покриття у вигляді плитки, то взимку на ньому може бути досить холодно стояти, тоді килим може запросто вирішити дану проблему.
 
3. Близько всього кухонного гарнітура. Килим також можна розташувати не тільки просто біля раковини, а й уздовж всього кухонного гарнітура, щоб вийшла така доріжка-розмітка між ним і столом. Тоді в кухні візуально будуть створені дві зони.
 
 
В цілому килим на кухню - це непогане рішення, яке може додати їй затишку або стати цікавим дизайнерським ходом по розділенню кухні, особливо це варіант підійде для тих, у кого кухня займає багато квадратних метрів, а значить є місце, де експериментувати.