Як прибрати хвилі, заломи і помятості з килима

Як прибрати хвилі, заломи і помятості з килима
Килим не лягає рівно, загинається край або випирає частина в центрі? Ворс зам'явся і це місце кидається в очі, а ви турбуєтеся? 

 

Килими з давніх часів допомагають робити житло теплим, затишним і красивим. Але іноді на них з різних причин виникають дефекти. Мова не про глобальні пошкодженнях, а про заломах, загинах, зім'ятому ворсі. Це псує вигляд всього приміщення, засмучує і навіть дратує мешканців. Іноді складки і загини можуть стати причиною травм - спіткнутися об них може і неуважний дорослий, і біжить дитина. Не поспішайте викидати деформований виріб. Спробуйте виправити виникло пошкодження своїми силами, це не завжди складно.
 
 

Чому виникають складки і загини на килимах, як їх уникнути

 
В основному, форма килима змінюється при неправильному або довгому зберіганні в згорнутому вигляді, постійному зачіпанні або зміщенні при експлуатації. 
 
1.  Виріб лежить в прохідному місці, про його кут спотикаються люди. Згодом він стане піднесеним
 
2.  Килим довго був згорнутий, і край, який був усередині рулону, що не розправляється на площині статі
 
3.  При зберіганні або перевезенні замість рулону вирішили скласти килим як аркуш паперу - навпіл, ще навпіл і т.д
 
4.  Тонкий палас лежить на слизькій підлозі, і частина його постійно зміщується, утворюючи з часом різкі складки
 

 

Як виправити деформації килима

 
Способів кілька. Вибір залежить від величини, товщини і матеріалу килима. Чи зможете ви залишити його в спокої на кілька годин. Центр, край або куточок хочете поправити. Ви завжди встигнете  купити килим , якщо наші поради не допоможуть.
 
Але якщо зі старим розлучатися шкода, спробуйте наступне:
 
  • Тонкі і м'які досить злегка змочити, ретельно розправити і притиснути плоским вантажем розміром трохи більше, ніж площа проблеми. Якщо змочування не допомогло, скористайтеся отпарівателем. 

 

  • Товстий і важкий - змочити і просто залишити в розправленому вигляді на підлозі протягом декількох годин, він опуститься і розгладиться під власною вагою.

 

  • Щоб розправити внутрішній край після тривалого перебування у вигляді рулону, згорніть килим у зворотний бік, зачекайте і спробуйте знову розстелити його на підлозі. Килими з синтетичних волокон в цьому випадку можна злегка змочити. Але цей варіант не підійде для виробів на клейовий основі.

 

  • Загнувшісь куточки можна приклеїти до підлоги двостороннім скотчем (проте він недовговічний). Або скористайтеся спеціальними гумовими підкладками, які кріпляться до килима, а до підлоги примикають за рахунок сили тертя.
 

 

Як позбутися від заломів ворсу на килимі

 
Заломи виникають від тривалого тиску важких предметів або регулярного механічного впливу - ніжки меблів, постійне тертя ногами при сидінні або ходьбі. 
 
1. Змочіть пошкоджене місце і ретельно обробіть столовою ложкою або виделкою, постарайтеся робити рух плавно, розпрямляючи шар за шаром
 
2. Застосуйте отпариватель, якщо матеріал килима може витримати високі температури і скористайтеся одним з столових приладів
 
3. В сліди від ніжок меблів можна покласти шматочки льоду. Змочування волокон в цьому випадку більш повільне і рівномірне, часу піде більше, але ефект краще. Так як ворс ухвалять в таких місцях дуже сильно, процедуру, швидше за все, доведеться повторити. 
 
Як ви бачите, термін служби килимових виробів можна продовжити, якщо стежити за їх станом і застосувати наші поради. Не поспішайте викидати улюблений килим, якщо переставили меблі, і на ньому видно сліди від ніжок. Не впадайте у відчай, задерши куточок можна повернути в колишню площину, і він стане безпечним для домочадців. А якщо нова покупка розчарувала тільки легкої деформацією, не поспішайте її повертати. Успіхів!