Чищення килима - зовсім не біда

Чищення килима - зовсім не біда
Кожна людина створює затишок у своїй оселі. Для цього використовується безліч способів. Купівля меблів, штор, різних предметів інтер'єру допомагає впоратися із цим завданням.
 
Окремим рядком в облаштуванні будинку йде вибір килима. Килим – це справжній помічник на шляху до домашнього затишку. Адже саме з появою цієї деталі у будинку з'являється відчуття тепла та комфорту.
 
Сьогодні розмова йтиме про догляд за килимом в умовах будинку. На старті потрібно позначити, що догляд за килимом з різними кольорами та ворсом буде різним. Тому кожен господар на стадії вибору повинен ставити собі питання: "Який я килим куплю? Як доглядати саме за цим типом покриття?"
 

Догляд та прибирання килима

 
Якщо на килимі немає великого забруднення, догляд за поверхнею все одно необхідний. Це дозволить довше зберегти яскравість фарб.
 
Основні рекомендації щодо догляду за килимом:
 
➦ Раз на місяць рекомендовано чистити килим за допомогою господарського мила. Необхідно зробити мильну кашку, розчинити її в теплій воді, потім залити в ємність з пульверизатором і провести обробку поверхні. Залишити розчин на килимі 10-20 хвилин, після чого змити пилососом або щіткою.
 
Господарське мило добре прибирає забруднення. А також цей засіб не викликає алергію, що важливо.
 
Ще один універсальний спосіб для збирання килимів - це спосіб використання харчової соди. Сода відмінно впорається не тільки із забрудненнями, а й прибере неприємний запах із поверхні.
 
Для "содової" збирання необхідно розсипати засіб по всій поверхні килима і втерти його щіткою. Після того, як мине час порядку години, засіб змітають або прибирають пилососом.
 
➦  Є засоби для килимів, які пропонують виробники. Додайте в щотижневе прибирання вологе чищення килимів із цими "помічниками". І тоді вони будуть завжди гаразд.
 
Щоденна діяльність людини, маленькі діти, вихованці часто залишають на килимах усілякі "сюрпризи". Для боротьби із цими неприємностями існують свої специфічні методи.
 

Порятунок від плям на килимі

 
Чищення килимів – справа не завжди легка. Тому необхідно підтримувати чистоту поверхні та проводити прибирання з певною періодичністю. А також краще намагатися не допускати, щоб з'являлися застарілі плями, оскільки свіжі сліди від чогось прибрати набагато простіше. 
 
Не варто також забувати, що не для всіх килимів підійде вологе прибирання. Килим може втратити свою форму та колір. А деякі килими чистити можна лише у спеціалізованих закладах. Тому подбати про звільнення варто на стадії вибору килима та отримати вичерпну інформацію щодо догляду у виробника.
 
Ось вам кілька лайф-хаків як позбавитися різних плям на килимі:
 
Кава допоможе прибрати суміш нашатирного спирту з холодною водою у пропорції 2 ст. ложки на 2 літри холодної води. Потрібно ретельно обробити всю поверхню килима, приділяючи особливу увагу плямам. Крім того, цей розчин здійснить дезінфекцію поверхні, що є великим плюсом у боротьбі з мікробами, а також кліщами.
 
Сліди від ручки, фломастеру та акварельних фарб допоможе прибрати розчин лимонної кислоти та води. 1 чайна ложка на літр води. Наносимо на плями, чекаємо, потім змиваємо водою. Спосіб не підходить для темних килимів, тому що їх ворс може значно посвітлішати.
 
Жирні плями (свіжі) потрібно рясно посипати крохмалем, залишити на 30 хвилин, після чого пропилососити килим або змісти засіб віником. За цей час крохмаль встигне увібрати в себе весь жир. І пляма зникне.
 
За допомогою гліцерину можна забрати плями від червоного вина. Потрібно нанести його на пляму, залишити на 1:00. А після цього рясно нанести мильну піну і промити килимове покриття.
 
При дотриманні всіх перерахованих вище рекомендацій ваш килим буде служити і створювати затишок вашого будинку довго і щасливо.