Спальня - килим або ковролін?

Спальня - килим або ковролін?

Гарний або розумний

Психологи вчать, що найбільш правильно вибирати з двох величин одну, розписавши переваги і недоліки кожної з них. Однак, найчастіше при наявності чітких критеріїв вибору і списків  переваги і недоліками ми все одно обираємо серцем. Тому що «а мені все одно подобається» ніхто не відміняв. Так і при підборі меблів і матеріалів для оздоблення квартири або будинку ми керуємося власним суб'єктивною думкою.

Хтось вибере в спальню дизайнерські шпалери в стилі модерн, а комусь миліша венеціанська штукатурка. Один захоче робочу поверхню на кухню з рідкого каменя, а інший з дерева. Комусь подобаються текстильні штори на вікнах, а кому-то рулонні штори з бамбука. Один мріє про персидському килимі, а інший вибирає килимове покриття на всю кімнату.

Доводити, що твій будинок найкрасивіший тільки час даремно витрачати, але поділитися досвідом і знаннями про оздоблювальні матеріали, меблів і домашньому текстилі цілком доречно.

Раз вже ми згадали о килимах, давайте розберемося, що купувати в спальню: килим або ковролін. Для початку непогано б зрозуміти, що в них спільного і чим вони відрізняються.

Спільне в килимів і ковроліну то, що вони виготовляються з натуральних або змішаних волокон. І те, що купити килим або ковролін в наш час однаково просто: безліч спеціалізованих салонів або магазинів онлайн зроблять покупку легкої і швидкої.

Тепер про принципові відмінності. Килими мають конкретний розмір і продаються поштучно. Пол під килимом повинен мати закінчене покриття: ламінат, паркет, лінолеум і т.д. Ковролін же продається в рулонах і вимірюється в погонних метрах, він повністю покриває всю площу кімнати, і підлога під ним може залишатися без обробки.

Хто вибирає в спальню килими

 •   Прихильники сталості в інтер'єрі. Якщо ви не прихильник ремонтів раз в п'ятирічку, то ваш вибір - килими, термін їх служби досить довгий, і дорогий килим довго буде прикрашати ваше житло.
 •   Сім'ї з маленькими дітьми і тваринами по гідності оцінять таку якість килимів, як мобільність. Згорнути, заховати на час, перенести в іншу кімнату - легко і швидко!
 •   Любителі чистих підлог. Килим простіше почистити, вручну або в хімчистці, простіше витерти рідину під ним.
 •   Естети. Вибір візерунків і малюнків на килимах величезний. Традиційні східні, дизайнерські, ар деко - на будь-який смак і колір.
 •  Любителі затишку. Килими відмінно сприяють створенню теплої затишної атмосфери в будинку.
 •  Перфекціоністи, люблячі чіткість і закінченість у всьому, в тому числі в зонуванні приміщень за допомогою килимів.
 •  Оригінали. Сьогодні килим лежить на підлозі, а завтра можна їм укрити диван або повісити його на стіну, а поверх килима колекцію старовинної зброї: пістолети і шпаги. Знову ж таки, якщо ви хочете викрасти свою майбутню наречену, вам обов'язково знадобиться килим, щоб загорнути в нього свою кохану.
 •  Джини. Кожному старому Хоттабичу обов'язково потрібен килим.

Ковролін в спальні воліють

 •   Економні люди, адже ковролін дешевше килимів. Ще й на обробці підлоги можна заощадити.
 •   Спортсмени, тому що на ковроліні зручніше займатися йогою, фітнесом, зарядкою - ковролін не ковзає, краю не загинаються.
 •   Музиканти і меломани. У ковроліну краще звукоізоляція.
 •   А до куратісти. Відбитки від важких меблів на ковроліні хорошої якості практично не залишаються.

 

Підводячи ит Огі, можна сказати, що різниця між килимом і ковроліном, звичайно, є. Відмінностей багато, у кожного з них є свої плюси і мінуси. Але в головному вони схожі - в призначенні, а призначення і у килима, і у ковроліну зробити нашу спальню більш затишною, теплою, гарною.