Підбираємо килим з поліпропілену

Підбираємо килим з поліпропілену
У сучасному світі існує величезна безліч підлогових покриттів. Відмінною альтернативою будь-якого з них стане килим з поліпропілену. Чи є мінуси у таких килимів? Існує думка, що поліпропілен - не особливо якісний матеріал. Іноді можна почути навіть про небезпеку такого покриття. Давайте розбиратися, міф чи це і чи можна використовувати килими з поліпропілену будинку.

 

Що таке поліпропілен і його типи

 

Перед тим, як розбирати плюси і мінуси таких килимів, для початку потрібно розібратися, що взагалі являє собою поліпропілен. Поліпропілен - це сучасне синтетичне волокно, використання якого широко поширене в промисловості. Іноді його називають "олефин". Волокна поліпропілену створюються з особливого грануляту, який отримують при переробці нафти.
Основні типи:
 

1. BCF. Порівняно низька якість. Нафтові відходи піддаються мінімальній обробці, за рахунок чого виходить дешевизна і недовговічність матеріалу.

 

2. Heat-Set. Дещо дорожче попереднього. Волокна матеріалу Heat-Set піддаються додатковому скручування і розтягування, за рахунок чого нитки килима сильно схожі на справжню шерсть, в тому числі і по тактильним відчуттям.

 

3. Frise. Найдорожчий матеріал в порівнянні з попередніми. Технологія, за якою здійснюються волокна матеріалу Frise, проходять більш тривалу обробку. Матеріал виходить високоякісний, але досить дорогий.

 
 

Плюси килимів з поліпропілену

 
Популярність килимів з поліпропілену обумовлена ​​доступністю і набору вагомих плюсів. Головні з них:
 
1. Гіпоаллерненность. Повертаємося до міфу про те, що поліпропілен - це токсичний і шкідливий для здоров'я. Всі чутки пішли через те, що поліпропілен видобувається з нафтових відходів. Для людини цей матеріал абсолютно нешкідливий. Дослідження показали, що акрил і шерсть викликають у людей алергічні реакції набагато частіше. Єдине, для чого поліпропілен шкідливий, так це для навколишнього середовища. Хороший поліпропіленовий килим можна сміливо стелити в дитячій або спальні. Постарайтеся не продешевити і купити хороший килим з якісного матеріалу. З ними ваше здоров'я в абсолютній безпеці.
 
2. Доступність. Порівняно висока якість і дешевизна поліпропілену сильно підняли популярність таких килимів. Їх можна підібрати під будь-який інтер'єр і дизайн. Далеко не всі можуть дозволити собі килим з натуральних матеріалів, на зразок бавовни або вовни. Однак поліпропілен зовсім не поступається в якості. Крім того, ви можете купити килим зі знижкою , що ще більше заощадить ваші гроші.
 
3. Гігроскопічність. Унікальна властивість поліпропілену - здатність пропускати повітря і вологу, не накопичуючи пил. Це хороші новини, адже така властивість захистить будинок від грибка, цвілі і інших небезпечних для здоров'я мікроорганізмів. До слова, пилові кліщі і моль зовсім не цікавляться синтетичними матеріалами.
 
4. Легкість в догляді. Цей пункт виходить прямо з попереднього. Чистити такі килими дуже легко. Єдине, що потрібно - регулярно пилососити з обох сторін. Плями легко виводяться звичайним милом або за допомогою простого, не особливо дорогого миючого засобу. Але не варто нехтувати вологим прибиранням. Не бійтеся. Матеріал практично не зношується від прання. Якщо килим лежить в спальні або дитячої і вологе прибирання не потрібна, то тоді просто регулярно вибивайте і пилососьте килим. 
 
5. Довговічність. У разі килимів з поліпропілену, недорогий - не означає поганий і недовговічний. Все зовсім навпаки. Такі килими практично не зношуються і не вигоряють, а також мають досить довгий термін служби, при цьому не втрачають первинного вигляду. 
 
6. Стиль. Палітра кольорів килимів з поліпропілену дуже велика. А це означає, що килим завжди можна підібрати на будь-який смак і під будь-який інтер'єр.
 
 

Як правильно вибрати килим з поліпропілену

 
Всі ми знаємо, що якісні товари коштують відповідно дорого. Так, килими з поліпропілену порівняно дешеві, але навіть на них не варто економити. Правило "дешевше - значить гірше" працює і тут. Чи не продешевіть, адже інакше ви можете купити неякісний килим, термін служби якого буде значно нижче. Обов'язково поцікавтеся про якість обраного килима у продавця. Найкраще, коли на товар є сертифікат.
 
Дизайн і колір килима краще вибирати під ваш інтер'єр. Килим повинен гармонійно вписуватися за розміром і кольором, а не різати око.