Що зробити, щоб килим не ковзав

Що зробити, щоб килим не ковзав
Килимове покриття - це гарний засіб, який допоможе утеплити підлогу. Особливо взимку у старих будинках. До того ж таке утеплення буде значно дешевшим, ніж установка теплої підлоги.
 
Однак килимове покриття має недолік. Справа в тому, що незалежно від матеріалу килим може ковзати по підлозі. Це може бути досить травмонебезпечним.
 

Прості способи прибрати ковзання килима

 

Якщо килимок лежить у ванній, то можна під нього підкласти спеціальний гумовий килимок для ванної кімнати, який запобігатиме ковзанню. Адже гума міцно взаємодіє з кахельною підлогою, не ковзаючи по ньому. До того ж такий метод досить дешевий
 
Якщо немає бажання придбати додатковий килимок, то можна використовувати будь-які гумові залишки, які знайдуться вдома або прикріпити будь-який нековзний матеріал як додаток з виворітного боку. Достатньо пришити їх по краях і килимок теж не ковзатиме.
 
Ще один корисний матеріал – силікон .
 
Так само можна використовувати спеціалізований герметик . Їм достатньо обробити килимок, і тоді він перестане ковзати.
 
Всі ці методи досить прості. Однак вони псують зовнішній вигляд вивороту. Якщо хочеться щось акуратне, то можна скористатися спеціалізованими засобами.
 

Матеріали проти ковзання килима

 
Якщо важлива акуратність, можна використовувати спеціальні матеріали.
 
➤ Підкладка
 
У килимових магазинах для того, щоб килим не ковзав, продають спеціальні сітчасті підкладки. Матеріал, з якого вони зроблені добре зчепляється зі підлогою та запобігає ковзанню.
 
Існує два способи прикріпити підкладку:
 
1.  Пришити.
 
2.  Підкласти.
 
 
При першому способі виникне складність із пранням. Прийде прати і килим, і підкладку. При другому, на жаль, швидко мажеться.
 
Якщо просто підкласти підстилку ефект не зіпсуватись, а ось прати буде набагато простіше.
 

 

➤ Силіконові наклейки
 
Якщо важливим є зовнішній вигляд, то в магазині можна придбати силіконові наклейки. Це невеликі квадратики, що клеяться до килима, які прикріплюються з чотирьох сторін біля країв килима. Тим самим він перестає ковзати по підлозі.
 
До того ж, за їх допомогою килим не загинатиметься навіть якщо ви пилососитимете килимовий виріб. Так як вони білого кольору, як правило, їх можна відкріпити, помити, а потім заново приклеїти.
 
Так як вони продаються відразу в комплекті з 4 штук, то вартість починається від 60грн. все залежить від компанії. Купити килим в інтернет-магазині одночасно з силіконовими наклейками буде набагато вигідніше та дешевше. 

 

➤ Силіконовий демпфер
 
Ще один гарний варіант проти ковзання – це демпфер.
 
Це такі силіконові штучки, які продаються в меблевому, щоб зменшити стукіт меблів або звукоізоляцію. Проте їх матеріал не ковзає по підлозі, а значить його можна використовувати для поліпшення зчіпки килима з підлогою.

 

➤ Латексне молочко
 
Це найдорожчий засіб. Приблизно 200-399 грн. за 100 мл. проте він буває різного кольору, що дає можливість підібрати колір під колір килима і зробити засоби проти ковзання непомітним.
 
Цей спосіб має спеціальну методику нанесення:
 
 Нанести перший шар у вигляді крапок;
 
 Дати висохнути. Знадобиться приблизно 2 години;
 
 Нанести ще один шар на попередній;
 
 Дати просохнути протягом того самого часу;
 
•  Нанести третій шар та сушити килим близько 24 годин.
 
 

Це були найзручніші способи, які допоможуть запобігти ковзанню килимового покриття по підлозі, а значить допомогти уникнути різноманітних травм. До того ж, деякі кошти можуть полегшити прибирання.

Тому варто визначитися з тим, що підходить найбільше і придбати його, щоб вирішити проблему зі зміщенням килима по підлозі.