Чому килими з віскози "бояться" води

Чому килими з віскози "бояться" води
На сучасному ринку підлогових покриттів килими їх віскози впевнено займають досить велику нішу, але мало хто при покупці цікавиться особливостями його експлуатації і недоліками в побуті. При покупці килима з віскози будьте гранично уважні, обов'язково вивчіть паспорт килима, які знаходиться з виворітного боку, тому що, як правило, виробник повинен детально прописувати процес догляду за таким килимом.
 
Саме ключова відмінність від килимів з інших матеріалів це непереносимість впливу вологи, а це значить, що для кімнати, де частим явищем є різні забруднення, такий килим, швидше за все, не підійде, тому що його не можна піддавати пранню і контакту з водою. При попаданні на нього навіть крапельки води залишається помітне пляма, а при спробі його видалити або затерти ворсинки можуть злипнутися, утворивши лису проплешину, при цьому килим втратить свій привабливий колись вид. А затирання плям на кольорових і яскравих килимах і зовсім може привести до утворення білих плям, а також до проглядиванію підшерстя.
 
Можна зробити висновок, що килими з такого матеріалу призначені для кімнат з дуже низькою прохідністю. Такі килими неохоче приймають навіть в хімчистках, тому що немає стовідсоткової гарантії гарного результату.

Особливості та недоліки віскози

Віскозою називається штучно перероблений з деревної целюлози матеріал. Існує як ряд позитивних, так і негативних характеристик даного матеріалу, які слід оцінити перед тим, як купити килим
 
• Одним з ключових недоліків є неможливість прання килима з такого матеріалу, так як він боїться води. Для чищення вироби з такого матеріалу підійде лише сухе прибирання - це обробка пилососом або чистка в спеціалізованих хімчистках. Не варто забувати, що віником або щіткою з м'яким ворсом можна діяти тільки у напрямку ворсу, а при розміщенні килима в занадто прохідних зонах, його необхідно регулярно перевертати на 180 градусів, щоб ворсинки зношувалися рівномірно.
 
• Не можна використовувати такі килимки в ваннах, на кухні і всюди, де присутня підвищена вологість. Також не рекомендується класти їх в передпокоях і біля дверей, так як в таких місцях є небезпека того, що по ним будуть топтатися в мокрій і брудному взутті, що призведе до незворотних наслідків.
 
• Якщо ви покладете килим з віскози на тільки що вимитий мокра підлога, то він вбере в себе всю вологу, тим самим внутрішні волокна матеріалу почнуть руйнуватися. А в разі якщо вас затопили сусіди, і килим абсолютно мокрий, потрібно негайно викликати хімчистку. Не варто везти килим до сервісу самостійно, тому що для перевезення мокрого вироби потрібна особлива технологія скрутки.
 
• На килимах світлих відтінків з часом можуть з'являтися жовті або темні плями, це відбувається через активне впливу сонячних променів або вологи і цвілі.
 
Можна зробити висновок, що килими з віскози підійдуть далеко не в кожен інтер'єр, при його виборі слід враховувати особливості приміщення і багато інших чинників. Віскоза дуже гігроскопічний матеріал, це дозволяє килиму з такого матеріалу вбирати обсяг води в два рази більший, ніж його власний, що і веде до швидкого забруднення і порушення зовнішнього вигляду.
 
Перед покупкою такого виробу оціните можливість його акуратною експлуатації в побуті, адже вартість килима не дешева. Якщо ви все ж зважилися і придбали барвистий килим з віскози в свій інтер'єр, то чітко дотримуйтесь правил по догляду за ним.