Килим в інтер'єрі: сучасні ідеї та корисні поради

Килим в інтер'єрі: сучасні ідеї та корисні поради
Важко уявити закінчений інтер'єр без килима. Це не дивно, адже килим допомагає зібрати дизайн кімнати в одну цілу картинку.
 
Крім того, цей предмет декору робить простір затишним, а ходити теплою і м'якою паласою набагато приємніше, ніж холодною підлогою. 

Як підібрати ідеальний килим

1. Розмір
Враження навіть від найпрекраснішого за всіма параметрами килима може зіпсувати його неправильний розмір. 
Якщо ви плануєте купити килим на всю кімнату, він повинен на 40-50 см відступати від плінтуса. 
Маленькі килими чудово підходять для зонування кімнати, але пам'ятайте, що є ризик зробити простір зорово меншим. 
Якщо на килимі будуть стояти меблі, враховуйте, що виріб повинен виступати з усіх боків дивану або ліжка. 
2. Склад
Звичайно, перше, на що ми звертаємо увагу при купівлі будь-якої речі, це краса. Однак, не варто забувати про важливість якості та подальшої експлуатації. 
Вибираючи килим, слід звернути увагу на те, з чого він виготовлений. Натуральні тканини виглядають дорого та ефективно, але при цьому мають властивість швидко зношуватися та вигоряти. 
Паласи із синтетичних матеріалів вибирають багато хто, адже це золоте поєднання ціна-якість. Та й різноманітність колірної палітри у них зашкалює. Але і такий варіант не прослужить надто довго, синтетика швидко втрачає початковий зовнішній вигляд і постійно мнеться. 
При виборі здорово оцінюйте свій спосіб життя, як часто ви збираєтеся, чи є у вас діти або домашні тварини. Вибирайте килим з урахуванням вибагливості у подальшому догляді за ним. 
3. Форма
У класичну кімнату правильної геометричної форми можна покласти круглий чи овальний палас. Підтримати закруглену геометрію вдасться круглими подушками та іншими декоративними елементами. 
Квадратний та прямокутний килим ідеально впишеться в кімнату з меблями, що мають закруглені кути. 
Поекспериментувати з незвичайними формами теж не буде зайвим, а підтримати абстракцію можна нестандартними вазами, картинами чи статуетками. 
 
4. Колір та малюнок
Вибір кольору залежить від завдання, яке ви переслідуєте. Зробити яскравий акцент чи підтримати загальну стилістику приглушених відтінків?
 
Поставте ціль і точно не помилитеся при виборі килима. Спальню в нейтральних тонах можна урізноманітнити яскравим килимом, а підтримати його зможуть наволочки на подушках або горщики квітів. 
Якщо ж ви прихильник мінімалізму у всьому, то килим можна підібрати у спокійних відтінках та з ненав'язливим малюнком. Головне, щоб відтінок підходив до загальної колірної гами та «не загубився» на фоні. 
Власникам невеликої квартири варто звернути увагу на килими у світлих відтінках, вони чудово візуально збільшують простір. 
Що стосується малюнка, то головне – це пам'ятати правило, що великий візерунок зменшує простір, а дрібний – збільшує. 
5. Фактура
Визначтеся, для якої кімнати відбувається покупка. Наприклад, килим із довгим ворсом в обідній зоні збере всі крихти, а іноді й пролиті напої на себе. А прибирати його складніше, ніж коротковорсовий варіант.
 
Пам'ятайте, щоб килим виглядав гідно, важливо підтримувати його чистоту. 

Вашим гостям буде приємно, коли у вашому будинку в коридорі їх зустріне килимова доріжка. Дитячу кімнату зовсім неможливо уявити без яскравого килима. А вітальня - обличчя будь-якої оселі, і без розкішного паласа ніяк не обійтися.

Одним словом, м'який та приємний килим – запорука затишку та краси.

Користуйтеся нашими порадами, і вибраний виріб довго радуватиме вас і ваших близьких.